Jesteś tutaj:

Szamba betonowa Gdynia

Szamba betonowa Gdynia

Zapotrzebowanie na modele szamb o różnej pojemności i konstrukcji sprawiło, że producenci dbają o ich szeroki asortyment, dopasowany do potrzeb i preferencji każdego klienta. Bogatą ofertę zbiorników na ścieki znajdziesz na internetowej stronie naszej firmy.

Proponujemy Ci profesjonalne rozwiązania w zakresie odprowadzania nieczystości, powstałe we współpracy ze specjalistami z wieloletnim doświadczeniem i uznaną pozycją w branży szambiarskiej. W trosce o klientów nasza firma rozpoczęła również samodzielną produkcję wysokiej jakości zbiorników betonowych Gdynia.

Serdecznie polecamy zaznajomienie się z naszym asortymentem oraz oferowanymi usługami. Skontaktuj się z nami, a uzyskasz fachowe wsparcie przy kupnie szamba betonowego. Pomoc naszych specjalistów stanowi gwarancję, że otrzymasz odpowiedzi na wszelkie pytania niezbędne przy wyborze zbiornika i będziesz usatysfakcjonowany z zakupu.

Pojemność szamba a zużycie wody w gospodarstwie domowym

Zapoznając się z asortymentem szamb Gdynia i poszukując dostosowanego do własnych potrzeb, trzeba wziąć pod uwagę jego pojemność. Powinna być ona uzależniona od ilości ścieków produkowanych przez gospodarstwo domowe. Zwykle ustala się, że nieczystości stanowią około 95% średniego zużycia bieżącej wody przez mieszkańców.

Szacunki pokazują, że w ciągu jednego dnia statystyczny Polak zużywa 150-200 litrów wody. Przyjmując to założenie i prognozując, że szambo będzie wywożone co czternaście dni, można orientacyjnie określić, jaka pojemność zbiornika jest najlepsza dla małżeństwa z dwojgiem dzieci. Wyliczenia wskazują, że rodzina taka potrzebuje szamba betonowego o pojemności około 9800 m3. Bazując na konkretnych danych liczbowych należy uwzględnić tak zwaną objętość czynną. Jest to pojemność liczona poniżej miejsca, w którym zlokalizowano rury kanalizacyjne. Tylko ta część jest bowiem wykorzystywana jako zbiornik na ścieki.

Specjaliści z naszej firmy pomogą Ci trafnie oszacować wielkość zbiornika betonowego, który sprawdzi się w Twoim gospodarstwie domowym. Jeśli po zakupie będziesz miał problem z jego dostarczeniem na miejsce montażu oraz instalacją, skorzystaj z oferowanej przez nas usługi transportu oraz pomocy profesjonalnych montażystów.

Szambo jedno- czy dwukomorowe?

W naszej ofercie mamy zarówno szamba jedno-, jak i dwukomorowe. O ile te pierwsze są uniwersalne i znajdą zastosowanie w większości gospodarstw, o tyle zbiorniki wyposażone w dwie komory przeznaczone są dla osób, które mogą odprowadzać wodę do gleby metodą drenażu.

Wyróżnikiem zbiorników betonowych o dwóch komorach jest występowanie tak zwanej przegrody przelewowej, która skutecznie oddziela nieczystości stałe, pozostające w pierwszej komorze, od płynnych – trafiających do drugiej z komór. Przegroda taka zazwyczaj dzieli zbiornik na dwie równe połowy, ewentualnie w proporcjach 2:3. Dodatkowy walor szamb dwukomorowych stanowią dwa kominy rewizyjne, ułatwiające dostęp do zbiorników.

Nasza firma oferuje swoje usługi na terenie Gdyni i pobliskich miejscowości pomorskich. Jeśli jesteś mieszkańcem tego regionu Polski i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia przy wyborze szamba betonowego, zdaj się na pomoc naszej profesjonalnej kadry.

Napisz do nas