Jesteś tutaj:

Szamba betonowa Kwidzyn

Szamba betonowa Kwidzyn

W przypadku braku możliwości podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej należy wybudować szambo. Jest to szczelny i bezodpływowy zbiornik na ścieki. Jako producent oferujemy wytrzymałe i szczelne zbiorniki betonowe. Hermetyczne szamba są bezpieczne w użytkowaniu, nie zanieczyszczają środowiska i wód gruntowych, wykorzystywanych często jako źródło wody pitnej.

Szamba betonowe – odpowiednia pojemność

Aby dokonać udanej inwestycji, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na pojemność, jaką mają zbiorniki betonowe. Powinna być ona dostosowana do ilości wytwarzanych w gospodarstwie domowym ścieków. Zużycie wody na jedną osobę sięga od 150 do 200 litrów w ciągu dnia. Jeśli nieczystości z szamba mają być wywożone raz na dwa tygodnie, można obliczyć przy pomocy wzoru, jaka pojemność zbiornika będzie potrzebna. Jeśli w gospodarstwie domowym jest 4 użytkowników, a średnie zużycie wody wynosi 175 litrów na mieszkańca, to należy skorzystać ze wzoru: – 4 x 175 x 14 = 9800m/3.

Warto pamiętać, że wynik obliczenia dotyczy pojemności czynnej, czyli tego obszaru, który znajduje się poniżej miejsca, w którym jest umieszczona rura kanalizacyjna. Nasi doświadczeni specjaliści z pewnością udzielą pomocy, aby wybór pojemników betonowych był jak najbardziej odpowiedni do indywidualnych potrzeb.

Zbiorniki betonowe – cechy charakterystyczne

Szamba betonowe charakteryzują się dużą wagą, dlatego muszą być montowane z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Ich dużą zaletą jest szczelność i stabilność, nie są one wypychane przez wody gruntowe, nie ulegają również procesom ściskania bocznego. W naszym asortymencie znajdują się szamba jedno i dwukomorowe. Dla użytkowników odprowadzających wodę do gleby poprzez drenaż niezbędne są zbiorniki betonowe dwukomorowe. Szamba betonowe zaopatrzone są w wersję dwukomorową, mają przegrodę przelewową, dzięki temu grube ścieki są zatrzymywane w pierwszej przegrodzie, a płynne nieczystości przedostają się do drugiej komory. Swobodny dostęp do wnętrza szamba umożliwiają dwa kominy rewizyjne. Sygnalizator ścieków pozwala na regularne kontrolowanie poziomu szamba.

Szamba – zasada działania

Zbiorniki betonowe są połączone z domowymi urządzeniami, takimi jak zlew, prysznic, pralka, zmywarka, wanna i muszla klozetowa za pomocą specjalnej rury kanalizacyjnej. Zanieczyszczenia znajdujące się w zbiorniku są poddawane procesom biologicznym, w wyniku których są one przetrawiane przez mikroorganizmy, nieprzyjemne zapachy są częściowo neutralizowane, a część odpadów opada na dno w formie osadu. Resztki żywności, które zazwyczaj opadają, zmniejszają pojemność szamb betonowych, wpływają na powstawanie nieprzyjemnych zapachów i zaburzają pracę mikroorganizmów. Z tego względu warto zadbać o to, aby do szamba dostawało się jak najmniej resztek produktów spożywczych.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj szamb betonowych wybierzesz, zapewniamy zrealizowanie każdego zlecenia w terminie z uwzględnieniem indywidualnych wymogów. Serdecznie zapraszamy do współpracy na terenie Kwidzyna i okolic.

Napisz do nas