Jesteś tutaj:

Szamba betonowa Nowy Dwór Gdański

Szamba betonowa Nowy Dwór Gdański

Każde gospodarstwo domowe ma nieco inne potrzeby w zakresie odprowadzania nieczystości. Stąd też nie istnieje jeden idealny model zbiornika na ścieki. Odmienne wymagania inwestorów zmuszają producentów do poszerzania oferty szamb, tak aby każdy klient znalazł propozycje dopasowane do własnych preferencji i oczekiwań.

W naszej firmie prowadzimy współpracę z najlepszymi specjalistami w branży szambiarskiej. Ich bogate doświadczenie zawodowe oraz gruntowna wiedza w zakresie rozwiązań stosowanych w zbiornikach betonowych stanowią gwarancję jakości oferowanych przez nas produktów. Dodatkowo uruchomiliśmy własną linię produkcji szamb Nowy Dwór Gdański.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą . Jeśli poszukujesz fachowej pomocy przy wyborze szamba betonowego, które sprawdzi się w Twoim gospodarstwie domowym, służymy wsparciem. Nasi wysokiej klasy specjaliści z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą dokonać zakupu, z którego będziesz zadowolony przez lata.

Wielkość gospodarstwa domowego a pojemność szamba

Najważniejszym parametrem, jaki należy uwzględnić przy wyborze szamba Nowy Dwór Gdański, jest jego pojemność. Determinuje ją ilość nieczystości produkowanych przez członków gospodarstwa domowego. Szacunkowo przyjmuje się, że ścieki stanowią 95% wody zużytej przez domowników.

Przyjmując, że średnie dzienne zużycie wody na jednego mieszkańca oscyluje w granicach 150-200 litrów i że szambo wywożone jest w odstępach dwutygodniowych, czteroosobowa rodzina potrzebuje zbiornika o pojemności około 9800 m3. Dokonując szacunkowych obliczeń trzeba uwzględnić, że w szambach betonowych wykorzystuje się jedynie te części zbiorników, które znajdują się poniżej miejsca wprowadzenia rur kanalizacyjnych. Jest to tak zwana objętość czynna.

Nie musisz jednak samodzielnie głowić się nad wyborem  pojemności zbiornika na ścieki, tym bardziej, jeśli nie dysponujesz fachową wiedzą. Nasi specjaliści – w oparciu o dostarczone przez Ciebie dane – dokonają niezbędnych obliczeń i wskażą, jaka pojemność szamba będzie odpowiednia dla Twojej rodziny. Na życzenie klienta oferujemy również transport i profesjonalny montaż zbiorników betonowych.

Szamba betonowe – konstrukcje jedno- i dwukomorowe

Istotne znaczenie przy wyborze szamb ma także ich konstrukcja. Asortyment naszej firmy obejmuje zarówno modele jednokomorowe, które sprawdzą się w większości gospodarstw domowych, jak i wyposażone w dwie komory. Te drugie to propozycja dla inwestorów, którzy mają możliwość zastosowania systemu odprowadzania wody do gleby przy wykorzystaniu techniki drenażu.

Zbiorniki betonowe z dwoma komorami posiadają przegrodę przelewową, dzięki której część ścieków pozostaje w pierwszej komorze. Dotyczy to przede wszystkim nieczystości stałych. Przegrodę montuje się zazwyczaj w połowie zbiornika lub na 2/3 jego długości. Szamba dwukomorowe wyróżnia również obecność dwóch kominów rewizyjnych, za sprawą których dostęp do zbiornika jest ułatwiony.

Nasza firma świadczy usługi na obszarze Nowego Dworu Gdańskiego oraz okolic. Jeśli więc jesteś właścicielem gospodarstwa domowego zlokalizowanego na tym terenie i interesuje Cię zakup oraz montaż szamba betonowego, nie zwlekaj i skorzystaj z naszej wiedzy oraz doświadczenia.

Napisz do nas