Jesteś tutaj:

Szamba betonowa Skarszewy

Szamba betonowa Skarszewy

Szamba betonowe są doskonałą alternatywą dla nieruchomości, które nie mają dostępu do kanalizacji, są one bardzo popularne dzięki połączeniu wysokiej funkcjonalności i niewygórowanej ceny. Ze względu na różne potrzeby klientów, proponujemy rozwiązania umożliwiające dopasowanie takich produktów do indywidualnych wymogów. Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami, dzięki temu nasze zbiorniki betonowe cechuje wysoka jakość.

Szamba betonowe – trwałe i odporne na obciążenia

Szamba betonowe są wytrzymałe, odporne na działanie czynników mechanicznych z zewnątrz oraz środków chemicznych. Ich duży ciężar zapewnia maksymalną stabilność. Zbiorniki betonowe wykonywane są z mieszanki betonu wytworzonego z naturalnych składników, w jej skład wchodzi kruszywa, woda oraz cement będący spoiwem. Cały proces produkcji i materiał są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Szamba wykonane z betonu są często wykorzystywane na terenach, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki. W takim miejscu lekkie zbiorniki mogą zostać wyparte ze względu na działanie ciśnienia hydrostatycznego, szamba betonowe są odporne na działanie takich czynników.

Zbiorniki betonowe – modele jednokomorowe i dwukomorowe

W naszej ofercie dostępne są szamba jednokomorowe i dwukomorowe. Modele jednokomorowe znajdują zastosowanie na niewielkich powierzchniach działek. Wykorzystywane są także na terenach o podwyższonej wilgotności, ponieważ tego typu zbiorniki betonowe nie odprowadzają wody techniką drenażu. W miejscach, gdzie gleba jest sucha, mogą być stosowane zbiorniki betonowe dwukomorowe, nazywane także przelewowymi. Są one skonstruowane w taki sposób, że w połowie ich długości znajduje się przegroda przelewowa, która zatrzymuje zanieczyszczenia stałe w pierwszej komorze, do drugiej trafiają jedynie odpady płynne. Dzięki zastosowaniu techniki drenażu ścieki płynne mogą trafiać do gruntu, a koszty eksploatacji są o wiele niższe. Warto pamiętać, że montaż szamb betonowych dwukomorowych wymaga uzyskania specjalnego pozwolenia.

Pojemność szamba

Bardzo ważne jest dopasowanie szamba do potrzeb użytkowników, niekorzystna jest zarówno instalacja zbyt dużego zbiornika, jak i zbyt małego. Zbiorniki betonowe powinny być dopasowane wielkością do ilości ścieków. Szacuje się, ze średnio jedna osoba zużywa 175 litrów wody na dobę. Jeśli szambo ma być opróżniane raz na dwa tygodnie, to przy czteroosobowej rodzinie należy wykonać następujące działanie: 175 l x 4 osoby x 14 dni, co daje wynik 9800 m/3. Zbyt częsty wywóz szamba przy zbyt małej pojemności wytwarza zbędne koszty. Wysokość zbiornika wraz z płytą odgrywa ważną rolę dla efektywności pracy, w konstrukcji szamba ważny jest również kominek rewizyjny i odpowiednie wieko.

Jeśli nie jesteś pewien, na jaki rodzaj szamba się zdecydować zachęcamy do kontaktu, nasi doświadczeni specjaliści udzielają fachowych rad i rozwiązują wszystkie problemy. Instalujemy sprawnie i fachowo różnego rodzaju szamba betonowe na terenie Skarszew i okolic, naszym produktom zaufało już wielu zadowolonych klientów.

Napisz do nas